Kasulik
Kuidas saaks hoida kokku kuludelt elektrienergiale?

Suurenevad elektrienergia hinnad seavad tarbijad olukorda, kus elektrienergia tarbimist tuleks kokku hoida, et vältida kulude liigset suurenemist. Mugavuses oluliselt kaotamata on olemas mitmeid võimalusi elektrienergia kokkuhoiuks. Reeglina on keskmise pere aastane elektrikulu 3500-5500 kWh. Korterites ja  väiksemates majapidamistes, kus puudub elektripliit ja elektrit soojustamiseks ei kasutata, võib aastane kulu olla väiksem, 1500-2000 kWh. Jagame kõik kodudes kasutatavad elektrienergia tarbijad laias laastus 4 rühma ja tutvustame nende eripära ja võimalusi säästuks.

 - Soojusenergiaks muundajad: Suurima elektrienergia tarbimisega on tarvitid, mis muundavad elektrienergiat soojusenergiaks ja mille kasutusaeg on üldiselt keskmisest pikaajalisem. Nendeks on põrandaküte, elektripliit, elektriradiaatorid, puhurid, boilerid. Selles rühmas olevad seadmed tarbivad üldjuhul isegi kuni 70% kogu tarbitavast elektrienergiast.

- Valgustus: Valgustusele võib kodumajapidamises kuluda umbes kolmandik tarbitavast elektrienergiast.

- Suure võimsusega, kuid üldjuhul väikese kasutusajaga tarbijad. Siia rühma kuuluvad järgmised tarbijad: keedukann, kohvimasin, röster, võileivagrill, pesumasin, nõudepesumasin, mikrolaineahi, mikser, tolmuimeja jt. Selle rühma puhul on peamiseks säästumeetmeks nende kasutamise optimeerimine, kui ei ole tegemist just paarikümneaastase väga vana ja madala energiaklassiga seadmega, siis üldjuhul seadmete vahetamine elektrienergia säästu selle rühma puhul ei anna.

- Väikese võimsusega, kuid üldjuhul suure kasutusajaga tarbijad: Sellesse rühma kuuluvad külmik, sügavkülmik, arvuti, televiisor, printer, DVD-mängija, ruuter, võimendi, digiboks, erinevad laadijad jne. Külmik on ühe suurema säästupotentsiaaliga tarbija tavalises kodumajapidamises. Selles rühmas on ka tarbijaid, millel on teatav ooteloleku tarbimine, nn parasiittarbimine
 
 
Findmaster.ee 2015
Sisehooldus, Välishooldus, Eritööd, Sisetööd, Elektritööd, San.tehnilised tööd, Fassaaditööd, Haljastus, kiviteed, Asfalttööd, asfalt, Ohtlike puude langetamine, Kahjurtõrje, sipelgad, prussakate, Elektritarbe optimeerimine, kinnisvara, kinnisvarahaldus, haldus, korteriühistu, äriklient, eraklient Kinnisvara haldus, hooldus ja ehitusfirma. Paindlik ja kliendisõbralik.